WELCOME MESSAGE

Xena, wojowniczka z mroczną przeszłością, postanawia odkupić swe winy. Dołącza do niej bard zmałego miasteczka, Gabrielle. Razem przemierzają starożytny świat i walczą o większe dobro przeciwko bezwzględnym władcom i bogom. Dołącz do nas w tej epickiej przygodzie, gdzie fantasja miesza się z komedią i dramatem.

LAST ARTICLES

3.01 The Furies
Ares angażuje Furie w jego miłosną wojnę z Xeną, a boginie nrzucają na wojowniczkę klątwę, doprowadzając ją do szaleństwa.

3.02 Been There, Done That
Kiedy Xena, Gabby i Joxer przyjeżdżają do pewnego miasteczka, okazuje się, że utknęli w jednym, wciąż powtarzającym się dniu… jaki jest cel tej pętli?

3.03 The Dirty Half Dozen
Xena gromadzi gang rzezimieszków, by walczyć z watażką Agathonem, protegowanym Aresa, który posiada broń z super-twardego metalu.

3.04 The Deliverer
Xena, Gabrielle i kapłan pewnego monoteistycznego kultu kierują się do Brytannii, by walczyć z ich wspólnym wrogiem, Cezarem. Czy kapłan jest wrogiem, czy przyjacielem?

3.05 Gabrielle’s Hope
Gabrielle wciąż dochodzi do siebie po spotkaniu ze złym duchem Dahakiem. Wkrótce rodzi córkę ciemności. Nazywa ją Nadzieja i liczy, że nie pójdzie w ślady ojca. Xena jednak uważa, że przyjaciółka nie ma racji.

3.06 The Debt, Part 1
Gdy Xena i Gabrielle podróżują w kierunku królestwa Chin, Xena wspomina swoje życie w czasach, kiedy była „ta złą”. Chiny były kluczowe w jej historii. Czy grzechy przeszłości znów staną jej na drodze?

3.07 The Debt, Part 2
Retrospekcji ciąg dalszy. Jednak Zielony Smok nie jest jedynie wspomnieniem i aresztuje Xenę pod zarzutem zamachu.

3.08 King of Assassins
Gabrielle, Joxer i Autolycus wślizgują się do pałacu, aby udaremnić próbę zabójstwa Kleopatry przez Jetta, złego brata bliźniaka Joxera.

3.09 Warrior…Priestess…Tramp
Pobożny sobowtór Xeny o imieniu Leah jest w niebezpieczeństwie, a Xena i Gabrielle chcą ją chronić. Sprawy komplikuje Meg, inna sobowtórka Xeny, która nie jest ani trochę pobożna.

3.10 The Quill is Mightier…
Afrodyta rzuca dziwne zaklęcie na Gabrielle: wszystko, co pisze, staje sie rzeczywistością. Oczywiście to, co pisze Gabrielle, nie zawsze jest całkiem mądre…

3.11 Maternal Instincts
Xena i Gabrielle spotykają się ze swoim potomstwem, Solonem Nadzieją. Co knuje Callisto? I czy Xena wybaczy Gabrielle jej niewybaczalny błąd?

3.12 The Bitter Suite
Xena i Gabrielle, teraz śmiertelni wrogowie, pspadają z urwiska podczas walki i lądują w świecie fantazji zwanym Illusią.

3.13 One Against an Army
Xena musi powstrzymać perską armię, całkiem w pojedynkę – a także zdążyć ocalić Gabrielle, która została ugodzona trującą strzałą.

3.14 Forgiven
Nastolatka chce zastąpić Gabrielle jako towarzyszka Xeny. Gabrielle jest oburzona, ale ena wudzi coś w tym zagubionym dziecku.

3.15 King Con
Joxera oszukują w kasynie, a następnie prawie zabijają przez popleczników właściciela przybytku hazardu. Tak więc Xena decyduje, że czas „zwrócić dług”.

3.16 When In Rome
Kiedy Cezar bierze do niewoli towarzysza broni Xeny, Vercinixa, Wojownicza Księżniczka robi to samo z protegowanym Cezara, Krassusem, potem zaś proponuje wymianę. Jednak za węgłem rzymskiej rogatki czyha zdrada.

3.17 Forget Me Not
Gabrielle jest zmartwiona, ale nie wie dlaczego, więc odwiedza świątynię bogini pamięci, po czym wyrusza w podróż przez swoją przeszłość.

3.18 Fins, Femmes and Gems
Afrodyta kradnie „mistyczny diament”, który utrzymuje Gwiazdę Północną, a następnie rzuca zaklęcia na Xenę, Gabrielle i Joxera, aby powstrzymać ich przed odzyskaniem klejnotu.

3.19 Tsunami
Xena, Gabrielle i Autolycus znajdują się na pokładzie statku wywróconego do góry dnem przez falę pływową. Znajdują kieszeń powietrzną, Xena zaś stara się wszystkich uratować z pozornie beznadziejnej sytuacji.

3.20 Vanishing Act
Reputacja Autolycusa jako „króla złodziei” jest zagrożona, gdy ktoś kradnie 20-metrowy posąg – i nie jest to on. Ślubuje więc okraść złodzieja.

3.21 Sacrifice, Part 1
Xena ratuje przyjaciółkę Gabrielle, Seraphinę, przed złożeniem w ofierze, a następnie dowiaduje się, że jest gotowa umrzeć – aby zła córka Gabrieli mogła się odrodzić.

3.22 Sacrifice, Part 2
Xena i Gabrielle walczą o zabicie córki Gabby, Nadziei, która wyłoniła się z kokonu – w pełni dorosła i wyglądająca jak jej matka.