WELCOME MESSAGE

Xena, wojowniczka z mroczną przeszłością, postanawia odkupić swe winy. Dołącza do niej bard zmałego miasteczka, Gabrielle. Razem przemierzają starożytny świat i walczą o większe dobro przeciwko bezwzględnym władcom i bogom. Dołącz do nas w tej epickiej przygodzie, gdzie fantasja miesza się z komedią i dramatem.

LAST ARTICLES

04.01 Adventure In The Sin Tade part I
Xena rozpoczyna dwuczęściowe poszukiwania ducha swojej przyjaciółki. Udaje się do krainy syberyjskich amazonek, gdzie czeka na nią dawny wróg.

04.02 Adventure In The Sin Tade part I
Poszukiwania Gabrielle prowadzą do kulminacyjnej bitwy ze złą szamanką Alti.

04.03 A Familly Affair
Prowadzona wizją, Xena udaje się do rodzinnego miasta Gabrielle, gdzie spotyka się ze swoją rzekomo zmarłą przyjaciółką. Czy ta Gabby jest prawdziwa?

04.04 In Sickness and In Hell
Xena i Gabrielle walczą ze Scytami, którzy uprowadzili im konie, a także… z wszami i grzybami.

04.05 A Good Day
Wojna domowa w Rzymie między Cezarem a Pompejuszem ogarnęła także Grecję, Xena obawia się, że obie armie wykrwawią kraj.

04.06 A Tale of the Two Muses
Przyjaciółka Gabrielle, Tara, zostaje aresztowana za tańczenie w mieście prowadzonym przez purytańskiego sędziego.

04.07 Locked Up and Tied Down
Xena zostaje aresztowana — i z własnej woli staje przed sądem — za morderstwo popełnione, gdy była warlordem.

04.08 Crusader
Xena i Gabrielle spotykają Najarę, wojowniczkę o szczytnych ideałach, która odnalazła „światło”. Gabrielle jest z nią zafascynowana, ale Xena ma wątpliwości.

04.09 Past Imperfect
Xena ma serię retrospekcji, w których przypomina sobie militarne wyczyny ze swojej mrocznek przeszłości — które odzwierciedlają strategie stosowane przez napastników w mieście, którego broni.

04.10 Key To The Kingdom
Joxer, Autolycus i podobna do Xeny Meg łączą siły, by odnaleźć zagubioną koronę. Przynajmniej tak Meg i Joxer mówią Autolycusowi.

04.11 Daughter of Pomira
Xena musi zmierzyć się z przeszłością, gdy wyrusza do legowiska Hordy, aby odzyskać córkę jednego z jej dawnych wojowników.

04.12 If The Shoe Fits
Xena i Afrodyta rywalizują o to, by być „Wróżką Chrzestną” małej dziewczynki, która uciekła z domu, ale Afrodyta nie walczy uczciwie.

04.13 Paradise Found
Xena i Gabrielle wpadają do dziury w jaskini i lądują w ogrodzie, którego właściciel obiecuje wewnętrzną przemianę. Gabrielle jest pod wrażeniem; Xena czuje podstęp.

04.14 Devi
W Indiach Gabrielle okrzyknięto „devi” (bóstwo uzdrawiające) po tym, jak wypędziła złego ducha i uzdrowiła ślepca. Ale Xena nie może wyzbyć się wątpliwości.

04.15 Between the Lines
W Indiach Xena i Gabrielle przechodzą przez tunel karmiczny w przyszłość. Tam znajdują starego wroga, Alti, i dowiadują się, co może kryć ich własna przyszłość.

04.16 The Way
W Indiach Xena i Gabrielle spotykają się z Elim, Avatarem, który próbuje kroczyć ścieżką pokoju. Potem cała trójka spotyka Indrajita, złe bóstwo.

04.17 The Play’s the Thing
Gabrielle debiutuje jako dramaturg. Szkoda, że ​​jej producentka jest w rzeczywistości oszustką, która ma powody, by chcieć zbombardować sztukę.

04.18 The Convert
Xena jest sceptycznie nastawiona do pozornego wyrzeczenia się przemocy przez Najarę, a Joxer ma problem z uporaniem się z pierwszym zabójstwem.

04.19 Take One to Know One
Xena musi rozwiązać zagadkę morderstwa w tawernie swojej matki, aby uspokoić Discord, boginię zemsty.

04.20 End Game
Kiedy Brutus zabija Ephiny w ogniu bitwy z Pompejuszem, Gabrielle zostaje królową Amazonek; podczas gdy Xena uprowadza Brutusa, mając nadzieję, że zaprowadzi ją do Pompejusza.

04.21 Ides of March
Kiedy Xena dowiaduje się, że Cezar wyznaczył jej za głowę sześciomilionową cenę, postanawia udać się do Rzymu i go zabić. Tymczasem Cezar wysyła Brutusa, by schwytał Gabrielle.

04.22 Deja Vu All Over Again
Pewna kobieta myśli, że jest reinkarnacją Xeny, i zabiera ze sobą swojego chłopaka na spotkanie z doradcą do spraw poprzednich wcieleń.