WELCOME MESSAGE

Xena, wojowniczka z mroczną przeszłością, postanawia odkupić swe winy. Dołącza do niej bard zmałego miasteczka, Gabrielle. Razem przemierzają starożytny świat i walczą o większe dobro przeciwko bezwzględnym władcom i bogom. Dołącz do nas w tej epickiej przygodzie, gdzie fantasja miesza się z komedią i dramatem.

LAST ARTICLES

Kiedy wyrocznia przepowiada, że ​​nowonarodzone dziecko pewnego dnia zasiądzie na tronie króla Gregora, Ophelia, młoda dziewczyna, porywa dziecko, zanim doradca króla Nemos dostanie je w swoje ręce. Zdesperowana, by go uratować, umieszcza je w koszyku i puszcza w dół rzeki.

Gabrielle i Xena znajdują dziecko – Gabby od razu chce je zatrzymać, jednak Xena upiera się, że należy do rodziców i muszą je im oddać. Dziecko jednak zaczyna płakać, więc udają się do wioski, by znaleźć coś do jedzenia.

Król Gregor tymczasem rozkazuje Nemosowi odnaleźć dziecko.

Xena i Gabrielle w drodze do osady natykają się na ludzi chcących powiesić kobietę, wojowniczka nie czeka i ratuje nieszczęsną. Gdy z jej torby wypada pudełko, kobieta zdradza, że na imię ma Pandora i jest wnuczką swojej imienniczki, a obowiązek trzymania pieczy nad Puszką spoczywa teraz na niej.

Nemos atakuje kobiety w gospodzie, Xena odpiera wojowników, jednak sam doradca kradnie Puszkę. Pandora wyjaśnia, że trzeba ją odzyskać, inaczej bez jej opieki wkrótce się otworzy i uwolni Nadzieję. Xena aranżuje spotkanie z Gregorem i Nemosem. Mężczyźni odrzucają jej propozycje.

Xena przebiera się za tancerkę na Festiwalu Kwarty Księżyca, aby dostać się do zamku króla. Gdy żołnierze jedzą i piją, Xena próbuje przykuć wzrok Nemosa, wykonując seksowny taniec. Nemos natychmiast zwraca na nią uwagę i zabiera do swoich komnat. Wojowniczka zaczyna zadawać mu pytania dotyczące króla. Nemos zdradza jej, gdzie jest komnata monarchy (naiwniak). Po znokautowaniu Nemosa zakrada się do komnaty króla, tam znajduje pustą kołyskę. Podgląda króla, który płacze po utracie syna, po czym unieszkodliwia go i zabiera Puszkę.

Xena ma mało czasu i w dosłownie ostatniej chwili wręcza pudełko Pandorze.

Gabrielle i Pandora chcą odejść i ukryć dziecko, jednak Xena twierdzi, że trzeba oddać je królowi.

Nadchodzi świt, a Gregora budzi płacz dziecka. Idzie do kołyski, żeby go zobaczyć. Xena stoi za nim i wkrótce przekonuje go, by przyjął dziecko jako swojego dziedzica, a nie jako uzurpatora na jego tron – dziecko zostanie królem, ale jako jego potomek. Król z płaczem zgadza się. Nemos natychmiast próbuje przejąć władzę.

Następuje bitwa, podczas której Xena dokonuje pogromu, Nemos zostaje usunięty.

Król prosi Pandorę, by ta została i pomogła mu opiekować się dzieckiem, Pandora oczywiście jest za, bo już pokochała chłopca.

Podczas rozmowy Xeny z Gabrielle, pudełko Pandory upada i otwiera się. I nic się nie staje – nadzieja jest bezpieczna – w każdym z nas.