WELCOME MESSAGE

Xena, wojowniczka z mroczną przeszłością, postanawia odkupić swe winy. Dołącza do niej bard zmałego miasteczka, Gabrielle. Razem przemierzają starożytny świat i walczą o większe dobro przeciwko bezwzględnym władcom i bogom. Dołącz do nas w tej epickiej przygodzie, gdzie fantasja miesza się z komedią i dramatem.

LAST ARTICLES

Xena dociera do wioski, którą kiedyś splądrowała. Pod wpływem spotkania z Herculesem, chce porzucić drogę wojownika i zakopuje swój wojenny rynsztunek pod kupą liści. Wtedy jej oczom ukazuje się grupa kobiet i mężczyzn, nękanych przez Hectora i jego wojowników. Odpiera ich atak, dokazując cudów zwinności i pomysłowości.

W wiosce jednak przyjmują ją chłodno, pomijając młodą dziewczynę o imieniu Gabriela, która jest zafascynowana Xeną i chce udać się razem z nią, dokądkolwiek jej droga prowadzi. Xena odmawia, po czym opuszcza wioskę. Wieczorem trafia do obozu Draco, który jest dowódcą Hectora, Warlord chce, by Xena przyłączyła się do niego, jednak wojowniczka mówi, że chce wrócić do rodzinnej wioski. Draco ostrzega, że spotka ją rozczarowanie.

Następnego dnia Xena na swojej drodze spotyka cyklopa, którego kiedyś oślepiła. Potwór jest dla niej niewielkim wyzwaniem, jednak czyha nadal na drodze, gdy śladami Xeny podąża Gabriela. Dziewczynie udaje się uniknąć pożarcia dzięki inteligencji i wartkiej gadce.

Gdy Xena podążą do swej wioski, znów napotyka Hectora. Pokonując jego ludzi i jego samego, dowiaduje się, że Draco chce napaść na rodzinną wioskę wojowniczki. Gdy Xena chce ostrzec wieśniaków, spotyka się z wrogością, nawet ze strony swojej własnej matki.

Draco, dowiadując się, że Hector powiedział wszystko Xenie, wyzywa go na pojedynek, po czym zabija, gdy ten rzuca się na niego z toporem, po bardzo upokarzającej dla niego walce. Draco planuje wysłać ludzi w pole, plądrując pod sztandarami Xeny.

Gdy Xena następnego ranka wraca po miecz, który zostawiła w oberży swojej matki, wieśniacy chcą ją ukamienować. Ratuje ją Gabriela, znów używając jedynie swojego języka. Xena jednak ma się natychmiast wynieść.

Draco nachodzi wioskę, żądając ujawnienia, gdzie jest Xena. Gdy wieśniacy mówią, że jej już tu nie ma, chce zabić przywódcę wioski, jednak wtedy zjawia się Xena i staje między wieśniakami i Draco. Następuje spektakularna i legendarna już walka na drągach, z której wojowniczka wychodzi zwycięsko. Draco przyrzeka wynieść się z wioski. Matka Xeny, widząc, że jej córka uratowała wieś, przebacza jej.

Gabrielle dołącza do Xeny na szlaku.